HomeMakale&TeknikProses Kalibratör & Hart Kominikatör

Referans basınç sensörleri ve basınçkaynakları sayesinde 700 bar basınca kadar kalibrasyon yapma imkanı sunar.

 

13 farklı termo kapıl ve 11 farklı RTD sıcaklık probunu destekler ve 2320 °C’ye kadar kalibrasyon yapmanıza olanak sağlar.

 

Kullanıcı dostu menüsü ve yardım menüsünde yer alan grafiksel bağlantı şemaları ile cihazın herkes tarafından kolay bir şekilde kullanılması hedeflenmiştir.

 

HART Kominakatör

 

Const318A’ın HART Kominakatör özelliğini kullanmak için, cihazın HART tuşuna basın ve HART direnç türünü seçiniz. Şekil 1’de dahili HART direnç bağlantısı, Şekil 2’de harici HART direnç bağlantısı görülmektedir.

Şekil 1                                                      Şekil 2

HART direnç bağlantı şekli seçildikten sonra aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

1.Enter tuşuna basarak Const318A’nın Hart ürünü bulması sağlanır.

2.Const318A,0 -15 arasındaki adresleri tarayarak HART ürünü arar ve ürünü bulduktan sonra aramayı durdurur. Eğer birden fazla HART ürün bulunursa ürünler listelenir.

 

Şekil3:Hart Ürün Bilgisi                                Şekil4:Hart Değişkenleri

 

3.Select veya Enter tuşuna basarak HART ürün seçilir ve ekran ana ölçüm ekranına geri döner.

 

HART Proses Değişkenlerini Güncelleme

 

HART haberleşme arayüzü aktif olduğunda Process tuşuna basıldığında HART Proses Değişkenleri ekranı aktif olur. (Şekil 4) Bu ekranda birden fazla birincil (primary variable (PV), rang (%), PV current value (AO),loop current (CA))ve ikincil değişkenleri görebilirsiniz. İstediğiniz değişkeni seçip ana ekrana geri dönebilirsiniz.

 

HART Tanı ve Servis Arayüzü

 

HART haberleşme arayüzü aktif olduğunda Service butonuna basarak ilgili menüyü aktif hale getirebilirsiniz. Buarayüz, Loop testi, PV (Primary Variable) Zero Trim,PVCalibration, Output Trim ve transdüser kalibrasyonu yapılabilir.